Będzie mi miło, jeśli zechcecie skomentować wpis i podzielić się refleksją na jego temat.
Oczywiście komentarze proszę umieszczać pod aktualnym postem. Nie zobaczę komentarza umieszczonego pod postem z przed kilku lat, a nawet miesięcy. :)

sobota, 13 grudnia 2014

ŚWIĘCI - ŚW. KATARZYNA CZ.1
Ostatnio trochę zaniedbałam prowadzenie bloga. Zdrowie mi nie dopisuje i często brak mi sił, aby się zmobilizować. Wszystkich , którzy tu często zaglądają pozdrawiam serdecznie i obiecuje poprawę.ŚW. KATARZYNA Z ALEKSANDRII

XVII – XVIII w.
Córka króla (282-300) Dziewica i męczennica. Zasłynęła z dysputy z pięćdziesięcioma mędrcami pogańskimi, z których większość nawróciła na chrześcijaństwo. Skazana na łamanie żelaznym  kołem. Jednak wyroku nie można było wykonać, ponieważ koło w cudowny sposób się rozpadło. Ostatecznie ścięta mieczem. Jej atrybuty to złamane koło, miecz, gałązka palmowa, przedstawiana jest też w koronie lub w wieńcu. Jest patronką uniwersytetów, adwokatów, kolejarzy.

1. Medalik srebrny, lata trzydzieste XX w.

2. Medalik lata trzydzieste XX w.

3. Medalik , lata trzydzieste „Św. Katarzyno módl się za nami – Wierność Prawda”
ŚW. KATARZYNA Z GENUI
Św. Katarzyna z Genui , córka wicekróla Neapolu (1447-1510), mistyczka i wizjonerka. Beatyfikowana w 1675, kanonizowana w 1737 r. Patronka Genui, chorych i szpitali. Przedstawiana w momencie przyjmowania Komunii św., co czyniła codziennie.Medalik XVIII w, prawdopodobnie kanonizacyjny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz