Będzie mi miło, jeśli zechcecie skomentować wpis i podzielić się refleksją na jego temat.
Oczywiście komentarze proszę umieszczać pod aktualnym postem. Nie zobaczę komentarza umieszczonego pod postem z przed kilku lat, a nawet miesięcy. :)

czwartek, 25 lutego 2016

PROŚBA O POMOC W IDENTYFIKACJI

            Moi drodzy. Tym razem to ja zwracam się o pomoc w identyfikacji. Niestety ktoś, kto konserwował medalik dokonał takiego dzieła. Medalik z cienkiej miedzianej blaszki, wielkości ok  2 zł.
            Po środku postać z nimbem nad głową. Lewa ręka na piersi, być może coś trzyma. W otoku był napis.Patrząc od lewej czytelne trzy litery. Widziałam w realu to litery DOM, potem jedna zupełnie zatarta, następna wpółzatarta N lub M. Z prawej strony litery zatarte , bliżej dołu coś jakby S, potem wyraźniej O i R lub P. U dołu dosyć niespotykane . Albo odwrócone , czyli od lewej IET, albo od prawej do góry nogami LEI. Reszta zatarta, a raczej wyżarta podczas elektrolizy, albo czegoś równie inwazyjnego.negatyw

         Sugerowałam się literami DOM - Dominik, ale wizerunek jest nietypowy.Znamy przede wszystkim takie:


           Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i odpowiednie linki. Medalik znaleziony w woj. Pomorskim.
           Odłamane uszko mogło wyglądać jak jedno z tych dwóch .

6 komentarzy:

 1. Witam , ciężko coś znaleść nt tego Medalika , widać postać , po literach otokowych można coś już wywnioskować w 50% , kombinować , czy czasem pod postacią nie widnieją gałązki palmowe ???? , druga strona jest ??? - Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się wydawało, że widzę palmowe gałązki. Druga strona niestety jest zupełnie nieczytelna. Gdybyż tam był choć cień Matki Boskiej Różańcowej, to bym była pewna, że św. Dominik. Pozdrawiam i dziękuję za odzew.

   Usuń
 2. Właśnie zacząłem zbierać stare medaliki, mam 6 pierwszy był 17 wieczny znaleziony wykrywaczem, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę powodzenia w gromadzeniu zbiorów.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Raczej trochę niesamowita, bo wykopana z grobu przez archeo.

   Usuń